Sepet  

(boş)

ÜRÜN GRUPLARI

HABER BÜLTENİ

DUYURULAR

Üstün Askeri Market web sitesi yenilenmiştir...

ZİYARETÇİ DURUMU

Şu Anda 14
Toplam Ziyaretçi 1298
Tekil Ziyaretçi 380224
İp Adresiniz 54.90.250.94

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

 • Üstün Askeri Malzeme & Outdoor
 • Caferağa Mh.Neşet Ömer Sk Kadıköy İş Merkezi No:69-70 Kadıköy-İstanbul
 • 34710 İstanbul
 • Kadıköy
 • Türkiye
 • Tel: 0216 550 94 20
 • Fax: 0216 450 44 91
 • e-mail: serdar@outdoor.com.tr


Gore-tex Soğuk İklim Botu

Gore-tex Soğuk İklim Botu

Gore-tex Soğuk İklim Botu

Detaylar


249,00 TL Kdv Dahil

Bu ürünü beğendiğim ürünler listesine ekle


Tamamen su geçirmez ve nefes alabilin Gore-Tex astara sahip bir modeldir. Hafif doğa yürüyüşleri ve kamplar ayrıca şehir kullanımında da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bot.

 • 1. Kalite Orjinal Gora-Tex
 • Gore-Tex astarı sayesinde ayakkabının içine su giremez, bunun yanında içeride oluşan ter dışarı atılabilir. Bu sayede ayağınız en ıslak koşullarda bile kuru kalacaktır.
 • Vibram taban sistemi sayesinde orta zorluktaki doğa şartlarında iyi tutunma sağlar ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
  Stabiflex Medium orta sertlikteki tabanı engebeli patika yürüyüşlerinde tabanınızın yorulmasını engeller.
 • 1,5 mm kalınlığındaki deri ayağınızı soğuktan ve dışarıdan gelecek darbelerden korur.
 • Yüksek bilekli yapısı engebeli arazide ayak bileğinizi burkulmalara karşı korur.
      * Taban : Vibram
      * Astar : Gore-Tex
      * Üst Kısım : 1,8 mm süet ve polyamid

 • Destekli dili uzun yürüyüşlerde ayağınızın rahatsız olmasını engeller


 

 

Gore-Tex nedir?

 

Gore-Tex, santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir. Gore-Tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir.

Gore-Tex malzeme, nylon veya polyester gibi yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine lamine edilerek (ısıl işlemle yapıştırma) su ve rüzgar geçirmez fakat bunun yanında nefes alabilir giysiler, eldivenler, şapkalar ve ayakkabılar üretilir. Gore-Tex kumaşlar suyu, karı, ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar. Sonuç mu? Macera sizi ne koşullara sürüklerse sürüklesin daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalacaksınız.


“Su geçirmez” malzeme tam olarak ne demektir?

Tüm dış katman için kullanılan kuşamlar belli bir derece basınca kadar suya dirençlidir. Suya karşı dayanıklı ve su kaydırma özelliğine sahip malzemeler karlı ve ıslak koşullarda belli bir yere kadar sizi korurlar ve nefes alma değerleri de kısıtlı olabilir. Bu malzemeler zorlu şartlara uzun süre dayanamazlar. Bir kumaşın tamamen “su geçirmez” olarak adlandırılabilmesi için uzun süre etkili olabilecek zorlu şartlar altında hiçbir şekilde su geçirmemeli ve nefes almaya devam etmelidir.

Bir kumaş su basıncına kadar ne kadar karşı koyabilirse o kadar su geçirmez anlamına gelir. Yani 3,1 PSI su basıncına dayanabilen bir kumaş 3 PSI basınca dayanıklı kumaştan daha fazla suya karşı dayanıklıdır.

Gore-Tex kumaşlar 65 PSI su basıncına dayanabilirler. Bunu daha açık bir örnekle anlatalım: 85 kiloluk bir kişi oturduğunda pantalonda oluşan basınç yaklaşık 3 PSI olur, diz çöktüğünde ise diz bölgesindeki basıç değeri 16 PSI değerine kadar yükselebilir. Gore-Tex malzemenin sahip olduğu bu yüksek basınç değeri sizi şartlar ne olursa olsun kuru tutmaya yeterli olacaktır.

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Sadece kayıtlı üyeler yprum gönderebilir.